mgr Marta Musiałek dr Rafał Górski

jesteś tutaj: publikacje

IV Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa z cyklu Diagnoza psychologiczna jako przedmiot badania i nauczania

W ostatnim czasie (20-21 czerwca 2015) odbyła się Ogólnokrajowa Konferencja dotycząca diagnozy psychologicznej: "Diagnoza psychologiczna jako przedmiot badania i nauczania". Głównym tematem posiedzenia były standardy przyjęte w postępowaniu psychologicznym w Polsce.

Psycholog Marta Musiałek z dr Rafałem Górskim przedstawili nowatorski temat, jakim jest przedoperacyjna ocena psychologicznych czynników ryzyka mogących mieć znaczenie dla wyniku operacji i dalszego procesu leczenia.

Prezentacja była również zapowiedzą publikacji wyników prowadzonych badań naukowych dotyczących cech osobowości pacjentów z bólem przewlekłym jako moderatora jakości życia.

Wystąpienie mgr Marty Musiałek i dr Rafała Górskiego spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uznanych specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, medycyny i psychologii.

Centrum Medyczne Lekmed zyskało dużą przychylność z powodu otwartości na wprowadzenie praktycznie nieistniejącego w Polsce standardu dotyczącego postępowania diagnostycznego z włączeniem konsultacji psychologicznej.

Standard, który wprowadziliśmy w proces diagnostyczny pacjentów zakwalifikowanych do kompleksowych operacji kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego jest jedynym takim w Polsce. W świetle nauki jest bardzo cenny, a w rzeczywistości poprzez nasze działania coraz mniej obcy i krępujący dla pacjentów. Nasza placówka jest miejscem, w którym nie tylko dbamy o pacjenta od strony fizycznej i psychicznej, ale również przełamujemy schemat psychologa jako specjalisty wstydliwego. Nasze działania bliskie są nowoczesnemu algorytmowi w podejściu do psychologii i psychoterapii.
copyright by Lekmed 2015